Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Dolnośląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna – Oddział Dolnośląski to:

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Naszą wielką dumą jest to, że niesienie tego rodzaju pomocy niejednokrotnie wiązało się z miłym, przyjemnym wydarzeniem, gdzie nasi beneficjenci oprócz pomocy materialnej mogli spędzić miło czas, poznać nowych przyjaciół i po prostu dobrze się czuć.

Niejednokrotnie odbieranie od kogoś pomocy kojarzy nam się z czymś wstydliwym i nie zawsze przyjemnym. Dolnośląski Oddział chrześcijańskiej służby Charytatywnej dba o to, by osoby, którym udzielamy pomocy nie tylko skorzystały z niej, ale by w trakcie całego procesu czuły się szanowane i dowartościowane. Wydaliśmy wiele paczek ubraniowaych, żywnościowych, paczek dla dzieci z biednych rodzin, a przy tym zadbaliśmy o właściwe okoliczności towarzyszące tym akcjom (zobacz: Noworoczny upominekGwiazdkowa niespodzianka)

Pomoc żywnościowa – to bardzo ważny obszar działania w naszym oddziale. Od wielu lat bardzo aktywnie uczestniczymy w akcjach mających na celu dostarczanie żywności do osób potrzebujących. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych wolontariuszy przy współpracy z Bankami Żywności, kiedy to zbieramy podstawowe produkty żywnościowe, a następnie rozdajemy je najbardziej potrzebującym rodzinom. Tak niewiele zmienia tak wiele w ich życiu! Ogromnym przywilejem było również zbieranie żywności dla niedożywionych dzieci.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja wkłada  wiele wysiłku i serca w to, by pomagać dzieciom znajdującym się w potrzebie. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów (np. projekt Kurtka dla malucha, gdzie zbieraliśmy ciepłą odzież dla dzieci na zbliżającą się zimę). Nie zapominamy o dzieciach w dniu ich święta (paczki na dzień dziecka w filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Legnicy) pokazując tym samym, że dzieci są dla nas ważne i jest dla nich miejsce w naszym życiu i społeczeństwie. Dlatego też tworzymy świetlice środowiskowe, gdzie poświęcamy czas dzieciom i pomagamy im w zagospodarowaniu wolnego czasu i nauce.
Niejednokrotnie pomocy wymagają konkretne maluszki, które nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji życiowej (np. dzieci z terenów wojennych), zostały dotknięte wypadkiem lub chorobą. Staramy się nagłaśniać takie przypadki i wspierać konkretne dzieci zachęcając osoby, którym powodzi się nieco lepiej do rzeczowego lub finansowego wsparcia.

Pomoc młodzieży – oddział dolnośląski Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej nie zapomina tez o młodzieży. Mamy za sobą liczne programy edukacyjne, które  są nastawione na pomoc osobom młodym. Warto wspomnieć o realizowanym w ramach programu Erasmus+ szkoleniu dla osób, które w przyszłości będą pracowały z młodzieżą. Pracownicy młodzieżowi, edukatorzy, trenerzy, pedagodzy poprzez zaangażowanie w liczne warsztaty, zajęcia praktyczne, ćwiczenia, symulacje z zakresu coachingu, procesu grupowego, metod pracy z grupą, metod pracy z „trudną młodzieżą”, motywacji i komunikacji przygotowali się do profesjonalnej pracy z młodzieżą. Mamy już plany na kolejne programy nastawione na młodzież – wierzymy, że w tym obszarze zawsze warto pomagać!

Pomoc niepełnosprawnym – pragniemy rozbudzić w osobach niepełnosprawnych przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą im i pomagają uczestniczyć w życiu społecznym jak również uczą radzenia sobie w codziennych czynnościach, sytuacjach i zmaganiach.

Pomoc chorym i uzależnionym – ludzie dotknięci chorobą lub wplatani w uzależnienie z którym nie mogą sobie poradzić również mogą liczyć na naszą pomoc. Organizujemy liczne spotkania dotyczące profilaktyki zdrowia jak również programy odwykowe dla osób uzależnionych. Mieliśmy również możliwość przygotowania dla mieszkańców Legnicy i Wrocławiu mobilne wystawy Expo Zdrowie mające na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie. Mamy nadzieję, że dzięki dalszemu wspieraniu naszej działalności, będziemy mogli organizować kolejne takie przedsięwzięcia w naszym województwie.

Pomoc potrzebującym – często zgłaszają się do nas osoby potrzebujące, które z przyczyn od siebie niezależnych znajdują się w sytuacji, z której same nie potrafią wyjść. Wówczas niezmiernie cieszymy się, że wysiłek i wspólna praca innych osób (wolontariuszy i osób o wielkich sercach) mogą przyczynić się do zmiany cudzego życia o 180 stopni. Przygotowujemy więc specjalne zbiórki finansowe (wpłaty celowe, darowizny) i rzeczowe (ubrania, żywność, sprzęt), które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.    

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
36 2030 0045 1110 0000 0270 6630

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:
JESTEŚMY PARTNEREM:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij